TEKNOLOJİMAKİNELER

Akteks'te Kullanılan Makineler


Akteks Tekstil bünyesinde bulunan makine parkurunu bulundukları departmanlara göre aşağıdaki şekilde inceleyebiliriz:


Baskı
Baskı bölümümüz dijital ve rotasyon olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Dijital baskıda günlük 7000 mt baskılı kumaş imal edilirken, buna ilave olarak kağıt baskı makinesinde 300 mt transfer kağıdı basılabilmektedir. Rotasyon baskıda ise 1 adet 10 kafa bıçaklı Stork marka ve 1 adet 12 kafa magnetli Reggiani marka olmak üzere 2 adet baskı makinesinin yanında buharlama makinesi, şablon yıkama, rakle yıkama ve şablon çekme makineleri bulunmaktadır. Ayrıca Stork marka numune baskı makinesinde varyant numuneleri hızlı bir şekilde servis edilirken, bilgisayar destekli tam otomatik boya mutfağı sayesinde üretimlerin tekrarlanabilirliği artmakta ve insan kaynaklı hata oranı minimize edilmektedir.


Batik
Günlük kapasitesi 600’ar metre olan iki adet batik makinemiz mevcuttur.


Düz Boya
1 adet pad-batch makinası ile günlük düz boya kapasitemiz 15000 mt’dir. Gereklilik durumunda jet makinalarımızda da belirli kalitelerde düz boya yapılabilmektedir.


Örgü
4 adet 30 pus, 2’şer adet 26 ve 32 pus örgü makinelerimizin toplam günlük kapasitesi 2500 kg’dır.

Makine parkurumuzdaki tüm makineler için onarıcı değil önleyici bakım prensibini benimseyen firmamızda gerekli hallerde gerçekleşen makine revizyonları ve program destekleri sayesinde üretim teknolojimiz güncelliğini muhafaza etmektedir. Güncelleme ve revizyonun yeterli olmayacağının öngörülmesi halinde yeni makine yatırımlarından kaçınılmamaktadır.


Apre
Apre bölümümüzde ön-fikse ,baskı altı kurutma ve bitim işlemlerinin gerçekleştirildiği 3 adet ramöz makinası bulunmaktadır. Her biri 8 kamara olan ramöz makinalarının toplam günlük kapasitesi 90000 mt’dir.


Ön terbiye ve yıkama
Terbiye bölümümüz; her türlü örme, dokuma, likralı ve likrasız kumaşların terbiyesini yapabilen makine parkuruna sahiptir. Gaze makinesinde günde 15000 mt pamuklu ve viskon dokuma kumaşa yakma işlemi uygulanabilmektedir. Aynı alanda bulunan emprime yıkama bölümümüzde 2 adet 14 kamaralı continue yıkama makinesi mevcuttur.Akteks Textile
Akteks Textile
Akteks Textile
Akteks Textile
Yıllık
Çalışma
Deneyimi

Adres
Org. San. Böl. Ali Osman Sönmez
Bulvarı No:11 Nilüfer 16140 Bursa / Türkiye
TELEFON
+ 90 224 243 13 96
FAX
+ 90 224 243 12 99
Email
info@aktekstekstil.com.tr