KURUMSALTARİHÇE

 • Büyümeye Devam Ediyor

  Sektördeki yenilik ve gelişmelerin yakın takipçisi olan Akteks Tekstil, her geçen gün arttırdığı ürün çeşitliliği ile müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

  Son dönemde yapılan otomasyon sistem yatırımı ile boya ve kimyasalda standart devamlılığı sağlanmıştır.

  Çevreye saygılı, insana duyarlı bir üretim politikasıyla çalışan Akteks Tekstil, her sezon yenilenen tasarımları ve Ar-Ge çalışmaları neticesinde oluşan koleksiyonlarıyla dünya çapındaki fuarlara katılmaya devam etmektedir.

  Akteks Textile
 • Digital Baskı Makinesi

  Akteks Tekstil, 2011 yılında ilk dijital baskı üretim makinesini bünyesine dâhil ederek varlığını sürdürmüştür, sonraki yıllarda da bu alanda yatırıma devam etmiştir.

  Akteks Textile
 • Première Vision Paris

  Sektördeki yenilik ve gelişmelerin yakın takipçisi olan ve her geçen gün arttırdığı ürün çeşitliliği ile müşterilerine hizmet vermeye devam eden Akteks Tekstil, 2010 yılında sektörünün en prestijli fuarı olan Première Vision Paris’e katılım hakkı elde etmiş ve 2011 Şubat ayından itibaren stand açmaya başlamıştır.

  Akteks Textile
 • Neon'un Kuruluşu – Uluslararası Pazara ilk Adım

  İhracat şirketimiz olan NEON‘un kuruluşu ile İngiltere ve Hollanda’ya boyalı ve baskılı kumaş ihracatına başlandı.

  Akteks Textile
 • Rotasyon Baskı

  1996 yılında rotasyon baskıyla üretim metrajını yükselterek müşterilerine hizmet vermeye devam etmiştir, ayrıca kendi bünyesinde şablon çekimine başlamıştır.

  Akteks Textile
 • Filmdruck Makinesi

  Zaman içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte 1991 yılında Akteks Tekstil bünyesine filmdruck baskı makinesini de dahil etmiştir.

  Batik

  Aynı yıl iki adet metraj batik makinesi ile batikli kumaşlar üretmeye başlamıştır.

  Akteks Textile
 • Kuruluş

  1979 yılında kurulan ve halen faaliyetlerini Organize Sanayi Bölgesi’nde sürdüren Akteks Tekstil, el baskısı ile başladığı ticaret hayatını ilk yıllarda düz boya ve batik makineleri ile destekleyerek metraj üretimine geçmiştir.

  Akteks Textile

Yıllık
Çalışma
Deneyimi

Adres
Org. San. Böl. Ali Osman Sönmez
Bulvarı No:11 Nilüfer 16140 Bursa / Türkiye
TELEFON
+ 90 224 243 13 96
FAX
+ 90 224 243 12 99
Email
info@aktekstekstil.com.tr